
| Parameter | Value |
|---|---|
| Working Voltage | 18 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 40 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Polarity | Bidirectional |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 0.05 pF |
Stock: 3300
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06586
Ext.Price$0.06586
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06586 | $0.06586 |
| 10 | $0.03293 | $0.32930 |
| 50 | $0.02980 | $1.49000 |
| 100 | $0.02697 | $2.69700 |
| 500 | $0.02441 | $12.20500 |
| 1000 | $0.02209 | $22.09000 |
| 3000 | $0.01999 | $59.97000 |
| 5000 | $0.01809 | $90.45000 |
| 10000 | $0.01637 | $163.70000 |
